Sečteno, podtrženo - Rok 2020
    Rok 2020 byl pro každého z nás jiný než předchozí roky. I my Dovedové jsme byli kvůli covidu v naší společné nejmilejší činnosti omezeni, a to především na (obvyklém) začátku sezóny. Závody, které měly být v dubnu, byly odsunuty na neurčito a nebylo jasné, kdy a zda vůbec nějaké závody budou. Přesto jsme dál pokračovali v tréninku. Motivace občas pokulhávala, ale vzájemně jsme se hecovali, a tak i s nejasným cílem jsme zvyšovali naši připravenost postavit se v plné síle na startovní čáru. Do tréninku nám navíc už plně naskočil Bohouš, který se zotavoval po vážné nehodě a několika měsíčním upoutání na lůžku. Na kole jezdil dřív, než chodil.
Novinky
    Všechny nás motivoval a ohromoval svou houževnatostí a neskutečně rychlými pokroky. Závodění už jsme se nemohli dočkat, a tak jsme aspoň společně objížděli různé závodní trasy z nejbližšího okolí. Prvního závodu jsme se dočkali v červnu. Konkrétně jím byl náš oblíbený Orlík Tour Kooperativy.

v našem týmu vyrovnává svými výsledky Týna, které se povedlo hned dvakrát vyhrát nejen vlastní kategorii, ale rovněž se umístit jako první žena. Tím si vysloužila i velkou pozornost v rámci reportáže České televize. Milda zase dokázal vyhrát svou kategorii v každém závodě, který dojel bez defektů, což by bylo obdivuhodné i bez nuceného jarního výpadku z tréninku. Kuba se hned několikrát výrazně blížil první pětce v celkovém pořadí. Velkého pokroku dosáhl i Míra Brabec, pro nějž byla tato sezóna teprve druhou. V celkovém pořadí dojížděl pravidelně v první stovce. Opomenout nesmíme ani naše nejmenší členy - budoucnost našeho týmu. Matyášek se na startovní čáru stavil konečně s pořádným kolem, na kterém statečně bojoval již na náročnějších tratích pro děti. Emička rozdávala své kouzelné úsměvy na odrážedle.
Tak takový byl cyklo rok u Dovedů. Teď už se těšíme, co nám přinese ten příští, snad již bez omezení. A třeba se na některém závodě potkáme i s Vámi?

                                                                                                                                                          Kyky M.
    Kvůli jarnímu výpadku se následující závody nahustily jeden za druhým, a tak jsme závodili takřka každý víkend. O to rychleji nám ta sezóna utíkala. Jedinou větší pauzu jsme si dali na přelomu srpna a září, kdy se nám stihl oženit Kuba s naší věrnou fanynkou Verčou. Krásné vítězství, no ne?

    Sezónu jsme ukončili posledním závodem v Ralsku. Během této zkrácené sezóny jsme se stihli zúčastnit celkem deseti závodů, několikrát jsme se podívali rovněž na Moravu.
    V celkovém součtu se nám podařilo získat celkem 22 medailí (11 zlatých, 5 stříbrných a 6 brpnzových),  z čehož 3 krat jsme se domů vraceli s triplem (3 Dovedové na bedně v jednom závodě). Za zmínku stojí rovněž úspěch v podobě všech Dovedů vprvní padesátce, který se nám povedl v Odrách. Zároveň nám na tomtéž závodě jen o chlup uteklo umístění dvou Dovedů v rámci jedné kategorie. Kuba byl druhý a Myšák bral jen těsně bramborovou medaili. Krásnému Myšákovo výsledku odpovídalo i 16. místo v celkovém pořadí. Nízké zastoupení žen v našem týmu vyrovnává svými výsledky Týna, které se

povedlo hned dvakrát vyhrát nejen vlastní kategorii, ale rovněž se umístit jako první žena. Tím si vysloužila i velkou pozornost v rámci reportáže České televize. Milda zase dokázal vyhrát svou kategorii v každém závodě, který dojel bez defektů, což by bylo obdivuhodné i bez nuceného jarního výpadku z tréninku. Kuba se hned několikrát výrazně blížil první pětce v celkovém pořadí. Velkého pokroku dosáhl i Míra Brabec, pro nějž byla tato sezóna teprve druhou. V celkovém pořadí dojížděl pravidelně v první stovce. Opomenout nesmíme ani naše nejmenší členy - budoucnost našeho týmu. Matyášek se na startovní čáru stavil konečně s pořádným kolem, na kterém statečně bojoval již na náročnějších tratích pro děti. Emička rozdávala své kouzelné úsměvy na odrážedle.
   Tak takový byl cyklo rok u Dovedů. Teď už se těšíme, co nám přinese ten příští, snad již bez omezení. A třeba se na některém závodě potkáme i s Vámi?                                                                                                                             Kyky M.